Na sastanku SKGO Mreže lokalnih mehanizama za rodnu ravnopravnost prisustvovalo je preko 40 predstavnika lokalnih samouprava koje se bave tim pitanjem. Tema sastanka bile su položaj i uloga mehanizama za rodnu ravnopravnost u Srbiji, a bilo je reči i o inkluziji Roma i grant šemi za opštine u okviru Programa „Podrška EU inkluziji Roma“. Takođe, razgovaralo se i o iskustvima u uvođenju rodno odgovornog budžetiranja na lokalu.
Ispred Gradske opštine Vračar konferenciji je prisustvovala Irina Jašari, koordinatorka Kancelarije za ravnopravnost polova, koja je istakla zaključak konferencije da je formiranje mobilnih timova na lokalu i dalje prioritet. U mobilni tim potrebno je uključiti predstavnike lokalnog Doma zdravlja, Centra za socijalni rad, opštine, kao i koordinatora za romska pitanja ili za pitanja nacionalnih manjina. Gradska opština Vračar pokrenuće opet ovo pitanje, kako bi ubrzala proces formiranja mobilnog tima.
Kada je reč o rodno odgovornom budžetiranju, predstavljeno je iskustvo Opštine Bečej kao primera dobre prakse o uvođenju rodno odgovornog budžetiranja. Oni su, naime, uključili javnost u kreiranje budžeta i na taj način došli do podataka šta je realna potreba kada je reč o rodno odgovornom budžetiranju. S obzirom na to da se najčešće rodno odgovorno budžetiranje zasniva na pretpostavkama, umesto na rodnoj analizi i statistici, predstavljeno je kako se, kroz anketiranje i druge vidove prikupljanja podataka, došlo do konkretni saznanja koja su, kasnije, implementirana u opštinski budžet.