Inkluzivna tribina „Budimo bezbedni“ održana je sinoć u svečanoj sali Opštine Vračar, u organizaciji istoimenog Udruženja, a uz podršku Gradske opštine Vračar, Sekretarijata za socijalnu zaštitu Grada Beograda i Crvenim krstom „Vračar“.
U ime domaćina na početku skupa obratio se član Veća Gradske opštine Vračar Marko Ivetić koji je prisutnima poželeo dobrodošlicu i istakao da je GO Vračar siguran partner u svim projektima koji se bave povećanjem bezbednosti i saobraćajem.
„Opština Vračar 2018. godine je usvojila Strategiju za unapređenje pristupačnosti GO Vračar za period od 2018. do 2025. godine, zajedno sa Akcionim planom za sprovođenje Strategije. Jako puno smo uradili i zadovoljni smo postignutim rezultatima. Jedan od značajnijih projekata jeste i postavljanje zvučnih semafora na svim raskrsnicama na Vračaru. Takođe, kao jednu od značajnijih akcija, koju već godinama sprovodimo, istakao bih doniranje bezbednosnih auto sedišta svim malim Vračarcima za prvi rođendan u saradnji sa Agencijom za bezbednost saobraćaja, kojoj se ujedno izuzetno zahvaljujem na dugogodišnjoj dobroj saradnji“, zaključio je Ivetić. Tribini je prisustvovao i član Veća Dragi Lukić.
Petar Jordanov, gradski sekretar za socijanu zaštitu osvrnuo se na dobru saradnju sa Udruženjem „Budimo bezbedni“ i istakao da Sekretarijat podržava sve nevladine organizacije koje se bave ovom temom.
Predsednica Udruženja „Budimo bezbedni“ i poznato tv-lice Dea Đurđević govorila je o ciljevima osnivanja Udruženja pre četiri godine. „Kao društvo smo nedovoljno edukovani kada je reč o saobraćajnim nezgodama i osobama sa invaliditetom. Na ovim interaktivnim tribinama učimo o bezbednom ponašanju u saobraćaju i podizanju nivoa bezbednosne kulture u društvu“, izjavila je Dea Đurđević. Kako je istakla ova poslovna godina je za Udruženje bila izuzetno uzbudljiva, jer su održali preko 100 tribina i obišli preko 30 gradova.
U ime Crvenog krsta Vračar prisutnima se obratio Marko Lučić, koji je istakao da već godinama unazad, u saradnji sa GO Vračar i gradskim sekretarijatom za socijalnu zaštitu, sprovode projekte koji se odnose na OSI, jer smatraju da su oni potpuno jednaki članovi društva. „Radimo na inkluzivnim projektima delovanja u nesreći i projektima koji su vezani za samo pružanje prve pomoći. Dosta ljudi nažalost i ne zna osnove prve pomoć i zato danas deo predavanja i jeste usmeren na edukaciju kako reagovati u tim situacijama i kako ukazivati pomoć“, zaključio je Marko Lučić.