U velikoj sali Gradske opštine Vračar održana je tribina pod nazivom „Pokušaj da hodaš u njenim cipelama” posvećena borbi protiv nasilja u porodici, žena i dece i poštovanju ljudskih prava u organizaciji Udruženja žrtava nasilja HAJR. Tribina je održana povodom Međunarodnog dana borbe protiv nasilja nad ženama koji se obeležava 25. novembra.
Zamenik predsednika Gradske opštine Vračar Radmila Sarić pozdravila je predstavnike državnih organa, udruženja, žrtava nasilja i svih dobronamernih građana koji su prisutni, umetnike koji su aktivnostima doprineli borbi protiv nasilja i pre svega Hajriju Ramadani predsednicu Udruženja. „ Večeras, zajedno sa vama, i Opština Vračar se uključuje u svetsku kampanju protiv svih vrsta nasilja u 16 dana aktivizma koji počinju 25. novembra Međunarodnim danom borbe protiv nasilja nad ženama, a završavaju se 10. decembra Međunarodnim danom ljudskih prava Zadovoljstvo mi je što je skup posvećen borbi protiv nasilja i nastojanju da ga u društvu bude što manje, da živimo složno, humano, ljudski i da se družimo i sastajemo, a ne rastajemo. Gradska opština Vračar preko svojih organa , Ženske odborničke mreže, Saveta za rodnu ravnopravnost zajedno sa predstavnicima lokalnih institucija bavi se pitanjima suzbijanja nasilja nad ženama i uopšte žrtvama nasilja. Predstavnici Gradske opštine Vračar razmenjuju ideje i informacije sa Centrom za socijalni rad, Policijskom stanicom i Domom zdravlja sa ove opštine. Pokušavamo da delujemo da se broj nasilnika smanji. Moramo još žešće i upornije da se bavimo ovim pitanjem i da se čitavo društvo uključi u rešanje ovog problema“, rekla je Sarić.
Na tribini su govorili predstavnici Ministarstva za rad, boračka i socijalna pitanja, Ministarstva unutrašnjih poslova i Ministarstva bez portfelja zaduženog za demografiju i populacionu politiku i psihijatar dr Jovan Marić.
Učesnici tribine su istakli, da nasilje nije privatna stvar koja ostaje između četiri zida, već problem čitavog društva u čijem rešavanju moramo svi učestvovati. Ženska ljudska prava su neodvojivi deo univerzalnih ljudskih prava i u skladu sa svim međunarodnim dokumentima ta prava moraju da budu garantovana, poštovana i zaštićena pri čemu je važno prepoznavanje i sprečavanje diskriminacije žena. Program rada predviđa socijalnu, pravnu i psihološku podršku žrtvama nasilja u procesu rehabilitacije i reintegracije u društvo. Na kraju tribine održan je književni i muzički program.