Delegacija Gradske opštine Vračar koju su činili prof dr. Milan Nedeljković, predsednik Opštine Vračar, Marko Radunović, Član Veća, Ninoslava Kriško, koordinator u Odeljenju za društvene delatnosti i projekte i Irena Lakobrija Delić, šefica Odseka za projekte u istom odeljenju, bila je u trodnevnoj studijskoj poseti Gradu Beču, u organizaciji Međunarodnih kancelarija Grada Beča u Beogradu. Glavni cilj posete je sticanje znanja o rešenjima i standardima koje Grad Beč implementira u oblasti pristupačnosti i dizajna za sve, odnosno inkluzivnog pružanja usluga i informacija u gradu Beču, stvaranja pristupačnog okruženja, zatim pristupačnih komunikacija (inovativna rešenja), kao i upoznavanje sa mehanizmima (telima), propisima i politikama koje se primenjuju u prethodno navedenoj oblasti. Na osnovu iskazanog interesovanja Opštine Vračar, isplanirani su susreti u bečkim intitucijama, službama i preduzećima.
Delegacija je imala priliku da se upozna sa radom Fonda za socijalni Beč koji deluje u oblasti socijalne zaštite, pružajići pomoć i usluge građanima kao što su osobe sa invaliditetom, izbeglice, dužnici i drugima kojima je pomoć neophodna, radeći sa 170 partnerskih organizacija, sa ciljem da obezbede dobrobit, socijalnu sigurnost i kvalitetniji život svojim sugrađanima. Tom prilikom delegacija se upoznala sa značajnim strateškim bečkim aktom „Agenda za inkluzivni Beč 2030“.
Predsedavajuća Komisijom za inkluziju i pristupačnost, odbornica i poslanica Štefani Vazold, predstavila je rad Komisije, kao parlamentarnog tela, koje čine odbornici i predstavnici interesnih zajednica (osoba sa invaliditetom) čiji je zadatak da predlažu inicijative, kao i inicijative za izmenu i dopunu zakona i drugih pravnih akata. Domaćin sastanka bila je Sanja Dražić, direktorka Međunarodne kancelarije Grada Beča, koja je predstavila način rada kancelarije koju predstavlja.
U okviru studijske posete, delegacija je obišla Socijalno preduzeće „Wienwork“, jedno od osam socijalnih preduzeća u Austriji koje kreira i organizuje poslove i organizuje obuke (zanate) za ljude koji su u nepovoljnom položaju na tržištu rada. Ono omogućava osobama sa invaliditetom, hroničnim bolesnicima ili dugotrajno nezaposlenim osobama da učestvuju u ekonomskom i društvenom životu i pomažu im da nađu posao u privatnim firmama, kao i ponovni ulazak u profesionalni život. Organizuju obuke i pohađanje prakse i različitih zanata za keramičare, stolare, molere, baštovane i dr, ali i pružaju usluge kompanijama kao što su digitalna štampa, priprema hrane i poslastica, pranja i čišćenja i dr. Domaćini su bili Karolina Gasparovski, zastupnica, Roman Bišop, rukovodilac obuka i član Izvršnog odbora, kao i Andrea Angerman, zadužena za marketing. Sastanku je prisustvovala Mihaela Moik, predsedavajuća Zastupništvom interesa osoba sa invaliditetom. Od velikog značaja za unapređenje rada u oblasti pristupačnosti, bio je sastanak u Stručnoj službi za pristupačno planiranje, izgradnju i stanovanje u Beču. Domaćin skupa Artur Mansbart, zamenik rukovodioca Departmana za tehničku urbanu obnovu predstavio je rad svog Odeljenja, a zatim je Johana Linsberger, rukovodilac Stručne službe prezentovala rad Službe kojom rukovodi, njen delokrug rada i nadležnosti.
U oblasti pristupačnih kulturnih sadržaja, opštinska delegacija je obišla „Bečki muzej“ i upoznala sa pristupačnim izložbama i pristupačnim sadržajem za osobe sa invaliditetom.