Gost predsednika opštine, Prof. dr Milana A. Nedeljkovića danas je bio dr Nenad Janićijević iz Pitsburga. Poznanstvo i dugogodišnje prijateljstvo spajaju dva vrsna stručljaka iz oblasti medicine čitavih sedamnaest godina. Upoznali su se 2000. godine, a 2001. godine predsednik Nedeljković je bio na specijalizaciji na čuvenoj pitsburškoj klinici i od tada njihovo prijateljstvo traje. Dr Janićijević jednom godišnje dolazi u rodnu zemlju i ovoga puta je bio gost doktora Nedeljkovića.
Profesor dr Nedeljković ga je ovoga puta u ulozi predsednika Gradske opštine Vračar primio u posetu , informisao o radu opštine, novinama koje su uvedene od promene vlasti na Vračaru i svim i planovima rukovodstva opštine.
Dr Nenad Janićijević je vlasnik čuvenog medicinskog centra u Pitsburgu koji je kombinacija urgentne i porodične medicine.
Specijalista je za hitnu medicinu. Završio je Medicinski fakultet u Beogradu, živeo na Vračaru na uglu Mačvanske i Graničarske ulice, gde je upoznaao i suprugu Milenu koja je takođe lekar, anesteziolog . Stažirao je u Smederevu, a nakon toga su otputovali u Pitsburg. Ponovo je morao da polaže sve ispite, da završim staž u Americi i specijalizirao je urgentnu medicinu. Supruga je specijalizirala anesteziju u Pitsburgu i to je razlog zašto su ostali da žive u prelepom gradu. Najstarija ćerka, Jelica je kardiolog, sin Bora specijalista porodične medicine, a mlađa ćerka, Nada je anestetičar, medicinska sestra sa doktoratom u toj oblasti medicine i radi u čuvenom medicinskom centru u Severnoj Karolini.
U Pitsburgu živi dosta Srba koji su generacija pre Prvog i između dva svetska rata. Postoji devet srpskih crkava u tom delu Pelsilvanije.
Kada je došlo do građanskog rata u Jugoslaviji dr Janićijević je organizovao američko srpski informativni centar sa ciljem da američkim medijima prikaže pravu istinu o događajima u Srbiji i ko je kriv za građanski rat. Međutim , centar nije dugo opstao protiv američke agresivne propagande. Bilo je teško boriti se protiv nje.
U to vreme u Srbiji , na Kosovu i Bosni nije bilo lekova. Od početka rata dr Janićijević je sakupljao manje količine lekova i slao za Srbiju. Dr Janićijević je organizovao prvu veliku humanitarnu pomoć koja je došla u Jugoslaviju u septembru 1992. godine. U pitanju je bila količina lekova u vrednosti od 8 miliona dolara. Lekove mu je obezbedio , njegov dobar prijatelj srpskog porekla, Milan Puškar, vlasnik fabrike lekova u Americi. Po veličini, druga u svetu firma po proizvodnji generičnih lekova.
Za vreme sankcija, morao je da traži dozvolu Ujedinjenih nacija za uvoz lekova, koje je slao iz Amerike do Budimpešte i odatle za Beograd. Organizovao je humanitarnu organizaciju u okviru istočnoameričke parohijske crkve. U Srbiji je oosnovao organizaciju „Dobročinstvo“ kojoj je dostavljao lekove, a preko koje su distribuirani na sve potrebne strane. Od 1991. do 2004. godine dopremio je lekove u vrenosti 156 miliona dolara.
2004. godine nova demokratska vlast je donela zakon da lekovi ne mogu da se unesu preko srpske pravoslavne crkve. Na carini su stajali lekovi u vrednosti od 8 miliona dolara koje je morao da vrati u Ameriku i koje je podelio besplatno svojim pacijentima. Tu je prestala doktorova humanitarna pomoć zahvaljujući demokratskoj vlasti.
Izuzetan, vrstan doktor , veliki humanista , prijatelj i patriota.