Gradska opština Vračar je u Dečijem odmaralištu „Šuplja stena“, u okviru projekta „Dostupnost usluga pod jednakim uslovima“, organizovala obuku „Ne diskriminaciji!“ za zaposlene u Upravi opštine i za članove i članice Veća.
Cilj obuke jeste podizanje nivoa svesti i znanja zaposlenih o diskriminaciji, oblicima diskriminacije i antdiskriminatornim mehanizmima, a radi uspostavljanja jednakih uslova za ostvarivanje prava i interesa svih građana/građanki u lokalnoj zajednici. Obuku su održale pravnica Milena Banić i psihološkinja Dragana Koruga iz Beogradskog psihološkog centra. Sadržaj interaktivnih radionica koncipiran je tako da kroz vežbe, kratke filmove i primere iz prakse učesnici i učesnice saznaju više o pojmovima: stereotipi, predrasude i diskriminacija, zatim o samom procesu stvaranja predrasuda i stereotipa i njihovoj funkciji, kao i o kompetitivnom individualizmu koji se zasniva na tvrdnji da svi imaju podjednake šanse za uspeh i neuspeh u životu.
Mihailo Gordić iz Gradske organizacije gluvih je kroz smernice za rad sa gluvim i nagluvim osobama upoznao učesnice i učesnike sa karakteristikama zajednice gluvih, modelima razumevanja gluvoće, načinima komunikacije sa gluvim i nagluvim osobama, terminologijom, nastankom i upotrebom znakovnog jezika kao i sa saradnjom sa tumačima za znakovni jezik.
Koordinatorka projekta Dostupnost usluga pod jednakim uslovima, Irena Lakobrija Delić rekla je da su učesnici i učesnice obuke imali priliku da se neposredno od predstavnika marginalizovane grupe-gluve osobe upoznaju sa znakovnim jezikom i njegovom upotrebom u Srbiji, kao i sa iskustvima u pogledu prepreka i problema sa kojima se susreću gluve osobe u svakodnevnom životu i na koji način su one diskriminisane prilikom pružanja usluga od strane javnih službi i organa. Ono što je najvažnije, obuka je doprinela da se kod zaposlenih poveća senzibilnost u radu prema ranjivim grupama, da se na vreme prepoznaju potrebe i problemi građana i građanki u pružanju usluga i da se oni rešavaju, što pokazuju definisani problemi u određenim odeljenjima i predloženi načini za njihovo rešavanje u budućem periodu.