Љубитељи технике акварела и пастела уживали су јуче на свечаном отварању изложбе „Небеска градина“ у галерији Градске општине Врачар. Аутор изложбе – архитекта Душко Милошевић, представио је свој сликарски опус врачарској публици, на којима је на занимљив начин представио спој традиције, велелпних здања, кула и градина.
Изложбу је подржало „Завичајно друштво Ариљаца и пријатеља Ариља“, а публику је, у име председника Градске општине Врачар проф. др Милана А. Недељковића, поздравио његов заменик Драги Лукић. „Вечерас је галерија општине Врачар по други пут домаћин аутора-архитекте Душка Милошевића који нам је кроз своје радове укратко приказао манастире и цркве из Србије и са Свете Горе. Душко нам кроз свој одраз на папиру даје до знања да су те грађевине другачије од осталих, јер показују и сталну човекову потребу за духовним“, истакао је Драги Лукић приликом обраћања публици.
Представљајући изложбу аутор је истакао: „У дугом низу година настајале су прво градине. Оне су у многоме биле одраз мог основног архитектонског образовања и професије, кроз форму слагања познатих архитектонских елемената у слободном, потпуно имагинарном ликовном исказу. Куле су се од 2017. године надовезале у логичном следу, али са идејом да се исприча сасвим конкретна ликовно-архитектонска прича, везана за неко од наших поднебља-, историју, градитељску традицију или заслужне личности. Притом се то радило у форми петоделног вертикалног полиптиха.“
Радови ће бити представљени до недеље, 23. фебруара.
Добродошли!