У великој сали Градске општине Врачар одржана је трибина под називом „Покушај да ходаш у њеним ципелама” посвећена борби против насиља у породици, жена и деце и поштовању људских права у организацији Удружења жртава насиља ХАЈР. Трибина је одржана поводом Међународног дана борбе против насиља над женама који се обележава 25. новембра.
Заменик председника Градске општине Врачар Радмила Сарић поздравила је представнике државних органа, удружења, жртава насиља и свих добронамерних грађана који су присутни, уметнике који су активностима допринели борби против насиља и пре свега Хајрију Рамадани председницу Удружења. „ Вечерас, заједно са вама, и Општина Врачар се укључује у светску кампању против свих врста насиља у 16 дана активизма који почињу 25. новембра Међународним даном борбе против насиља над женама, а завршавају се 10. децембра Међународним даном људских права Задовољство ми је што је скуп посвећен борби против насиља и настојању да га у друштву буде што мање, да живимо сложно, хумано, људски и да се дружимо и састајемо, а не растајемо. Градска општина Врачар преко својих органа , Женске одборничке мреже, Савета за родну равноправност заједно са представницима локалних институција бави се питањима сузбијања насиља над женама и уопште жртвама насиља. Представници Градске општине Врачар размењују идеје и информације са Центром за социјални рад, Полицијском станицом и Домом здравља са ове општине. Покушавамо да делујемо да се број насилника смањи. Морамо још жешће и упорније да се бавимо овим питањем и да се читаво друштво укључи у решање овог проблема“, рекла је Сарић.
На трибини су говорили представници Министарства за рад, борачка и социјална питања, Министарства унутрашњих послова и Министарства без портфеља задуженог за демографију и популациону политику и психијатар др Јован Марић.
Учесници трибине су истакли, да насиље није приватна ствар која остаје између четири зида, већ проблем читавог друштва у чијем решавању морамо сви учествовати. Женска људска права су неодвојиви део универзалних људских права и у складу са свим међународним документима та права морају да буду гарантована, поштована и заштићена при чему је важно препознавање и спречавање дискриминације жена. Програм рада предвиђа социјалну, правну и психолошку подршку жртвама насиља у процесу рехабилитације и реинтеграције у друштво. На крају трибине одржан је књижевни и музички програм.