У галерији Градске општине Врачар, у четвртак, 9. новембра свечано је отворена изложба слика Дијане Ђорђевић и дизајнерских лампи Уроша Јанковића „Под светлима креативности“.
У име Градске општине Врачар окупљене је поздравила чланица Већа задужена за културу и родну равноправност Наташа Мијатовић, која је уједно присутнима пренела поздраве председника Градске општине Врачар академика проф. др Милана А. Недељковића: „Добро вече свима, драго ми је што сте вечерас овде у оволиком броју и што је галерија Општине обојена талентом и светлима креативности младих аутора. Ауторка изложбе, поред тога што је уметница, и моја колегиница новинарка, а управо за ту професију се везују талентоване и свестране личности, што ова изложба и показује“. рекла је чланица Већа на свечаности отварања.
О неговању креативности говорила је Мила Томашевић писац бајки за децу и одрасле која је истакла да су посетиоци могли пред сваком сликом и лампом да осете причу и топлину аутора и да кроз тај доживљај створе сами своју бајку. Из угла психолога Јелена Милошевић пренела је присутнима да се креативност дефинише као способност да се створи или развије једно оригинално дело или оригинална идеја. „Креативност са собом носи једну велику разноликост. Она је важна и помаже нам да успоставимо поново пут са собом. Са становишта менталног здравља је то такође важно зато што је живот лепши и лакши свет могућег. С тим у вези подстичите у својим породицама креативни израз као начин повезивања и исказивања, јер она може да буде вишеструко корисна, за живот и развој људи, а нарочито деце”, закључила је Јелена Милошевић.
Стихове о љубави мушкарца и жене из романа „Благо цара Радована“ писца Јована Дучића, говорио је наш велики глумац Александар Дунић.
Ауторка изложбе слика Дијана Ђорђевић, захвалила се на великој посећености и истакла је да је ова изложба посвећена деци и свим талентованим младим људима и уметницима. Сама изложба показује како и поред послова и обавеза које имамо можемо итекако да будемо креативни и успешни и да имамо довољно храбрости да своје таленте искажемо, као траг на папиру или дизајенерским лампама које је Урош створио. За ауторку је сликарство радост и љубав и управо су њене слике настале из љубави.
Урош Јанковић дизајнер лампи које су обасјавале слике на зидовима галерије, пренео је посетиоцима да је ова изложба спој уметности и примењене уметности. Урошева креативност је нашла пут ка споља кроз светлост, а оно чему свима треба да тежимо у дигитално доба је да ангажујемо своје прсте и подстичемо децу да стварају. Свој стваралачки рад Урош је усмерио на проналажање и стварање финих, суптилних и креативних идеја.
У оквиру тродневне изложбе, одржана је и радионица пустовања вуне коју је водило Удружење жена „Златно руно сирмијума“ и радионица гајења биљака Горана Дуковића – хербалисте. На затварању изложбе у суботу 11. новембра, Јован Томић награђен је ручно осликаном дизајнерском лампом за најкреативнији дечији рад .