Инклузивна трибина „Будимо безбедни“ одржана је синоћ у свечаној сали Општине Врачар, у организацији истоименог Удружења, а уз подршку Градске општине Врачар, Секретаријата за социјалну заштиту Града Београда и Црвеним крстом „Врачар“.
У име домаћина на почетку скупа обратио се члан Већа Градске општине Врачар Марко Иветић који је присутнима пожелео добродошлицу и истакао да је ГО Врачар сигуран партнер у свим пројектима који се баве повећањем безбедности и саобраћајем.
„Општина Врачар 2018. године је усвојила Стратегију за унапређење приступачности ГО Врачар за период од 2018. до 2025. године, заједно са Акционим планом за спровођење Стратегије. Јако пуно смо урадили и задовољни смо постигнутим резултатима. Један од значајнијих пројеката јесте и постављање звучних семафора на свим раскрсницама на Врачару. Такође, као једну од значајнијих акција, коју већ годинама спроводимо, истакао бих донирање безбедносних ауто седишта свим малим Врачарцима за први рођендан у сарадњи са Агенцијом за безбедност саобраћаја, којој се уједно изузетно захваљујем на дугогодишњој доброј сарадњи“, закључио је Иветић. Трибини је присуствовао и члан Већа Драги Лукић.
Петар Јорданов, градски секретар за социјану заштиту осврнуо се на добру сарадњу са Удружењем „Будимо безбедни“ и истакао да Секретаријат подржава све невладине организације које се баве овом темом.
Председница Удружења „Будимо безбедни“ и познато тв-лице Деа Ђурђевић говорила је о циљевима оснивања Удружења пре четири године. „Као друштво смо недовољно едуковани када је реч о саобраћајним незгодама и особама са инвалидитетом. На овим интерактивним трибинама учимо о безбедном понашању у саобраћају и подизању нивоа безбедносне културе у друштву“, изјавила је Деа Ђурђевић. Како је истакла ова пословна година је за Удружење била изузетно узбудљива, јер су одржали преко 100 трибина и обишли преко 30 градова.
У име Црвеног крста Врачар присутнима се обратио Марко Лучић, који је истакао да већ годинама уназад, у сарадњи са ГО Врачар и градским секретаријатом за социјалну заштиту, спроводе пројекте који се односе на ОСИ, јер сматрају да су они потпуно једнаки чланови друштва. „Радимо на инклузивним пројектима деловања у несрећи и пројектима који су везани за само пружање прве помоћи. Доста људи нажалост и не зна основе прве помоћ и зато данас део предавања и јесте усмерен на едукацију како реаговати у тим ситуацијама и како указивати помоћ“, закључио је Марко Лучић.