Манифестација „Дани европске баштине“ одржава се сваког септембра на Врачару као део велике европске манифестације са циљем промоције заједничког културног наслеђа различитих градова, региона и људи у Европи. „Одрживо наслеђе“ тема је овогодишње манифестације и представља узбудљиву прилику да се поново размотри улога наслеђа, његово управљање и одрживост, у времену када се заједнице суочавају са вишеструким изазовима било да се ради о животној средини или климатским променама.
У оквиру обележавања овогодишње манифестације у Установи културе „Божидарац“ у четвртак, 22. септембра, у сарадњи са удружењем „Артико“ одржан је концерт Београдског квартета харфи под називом „Првих 35 година“. Београдски квартет харфи основан је 1987. године на Факултету музичке уметности у Београду, под руководством доајена харфе и тадашње редовне професорке Милице Барић. Ансамбл се свих ових година одржао захваљујући ентузијазму 14 професионалних београдских харфисткиња. Оснивање овог јединственог ансамбла, израслог из вишевековне традиције неговања врхунске естетике у звучној и визуелној презентацији, имало је за циљ транспарентнију афирмацију уметничке музике за харфу кроз интензивне промоције постојећег репертоара, као и његовог обогаћивања. Изабрани репертоар, поред признатих класика обогаћен је звуком различитих уметнички приређених жанрова. Програм је састављен од композиција писаних и аранжираних за ансамбл харфе домаћих и страних композитор. Од 2022. квартет је у саставу: Сибиновић Софија, Марија Ђурђевић Павловић, Милица Миливојевић и Дијана Сретеновић.
Истог дана, Културно уметничко друштво „Градимир“ за ученике основних школа „Јован Миодраговић“, „Светозар Марковић“ и „НХ Синиша Николајевић“ припремило је презентацију игара, песама и народног костима, како би деци приближили традицију српског народа. Ове године представљена је култура Источне Србије где је најтипичнија подела на српска и влашка села, међу којима се виде и највеће културолошке разлике. Током манифестације представљена је карактеристична ношња, разлике у стилу играња, али и сличности између наизглед супротстављених култура, које су несумњиво имале огроман утицај једна на другу.