Делегација Градске општине Врачар коју су чинили проф др. Милан Недељковић, председник Општине Врачар, Марко Радуновић, Члан Већа, Нинослава Кришко, координатор у Одељењу за друштвене делатности и пројекте и Ирена Лакобрија Делић, шефица Одсека за пројекте у истом одељењу, била је у тродневној студијској посети Граду Бечу, у организацији Међународних канцеларија Града Беча у Београду. Главни циљ посете је стицање знања о решењима и стандардима које Град Беч имплементира у области приступачности и дизајна за све, односно инклузивног пружања услуга и информација у граду Бечу, стварања приступачног окружења, затим приступачних комуникација (иновативна решења), као и упознавање са механизмима (телима), прописима и политикама које се примењују у претходно наведеној области. На основу исказаног интересовања Општине Врачар, испланирани су сусрети у бечким интитуцијама, службама и предузећима.
Делегација је имала прилику да се упозна са радом Фонда за социјални Беч који делује у области социјалне заштите, пружајићи помоћ и услуге грађанима као што су особе са инвалидитетом, избеглице, дужници и другима којима је помоћ неопходна, радећи са 170 партнерских организација, са циљем да обезбеде добробит, социјалну сигурност и квалитетнији живот својим суграђанима. Том приликом делегација се упознала са значајним стратешким бечким актом „Агенда за инклузивни Беч 2030“.
Председавајућа Комисијом за инклузију и приступачност, одборница и посланица Штефани Вазолд, представила је рад Комисије, као парламентарног тела, које чине одборници и представници интересних заједница (особа са инвалидитетом) чији је задатак да предлажу иницијативе, као и иницијативе за измену и допуну закона и других правних аката. Домаћин састанка била је Сања Дражић, директорка Међународне канцеларије Града Беча, која је представила начин рада канцеларије коју представља.
У оквиру студијске посете, делегација је обишла Социјално предузеће „Wienwork“, једно од осам социјалних предузећа у Аустрији које креира и организује послове и организује обуке (занате) за људе који су у неповољном положају на тржишту рада. Оно омогућава особама са инвалидитетом, хроничним болесницима или дуготрајно незапосленим особама да учествују у економском и друштвеном животу и помажу им да нађу посао у приватним фирмама, као и поновни улазак у професионални живот. Организују обуке и похађање праксе и различитих заната за керамичаре, столаре, молере, баштоване и др, али и пружају услуге компанијама као што су дигитална штампа, припрема хране и посластица, прања и чишћења и др. Домаћини су били Каролина Гаспаровски, заступница, Роман Бишоп, руководилац обука и члан Извршног одбора, као и Андреа Ангерман, задужена за маркетинг. Састанку је присуствовала Михаела Моик, председавајућа Заступништвом интереса особа са инвалидитетом. Од великог значаја за унапређење рада у области приступачности, био је састанак у Стручној служби за приступачно планирање, изградњу и становање у Бечу. Домаћин скупа Артур Мансбарт, заменик руководиоца Департмана за техничку урбану обнову представио је рад свог Одељења, а затим је Јохана Линсбергер, руководилац Стручне службе презентовала рад Службе којом руководи, њен делокруг рада и надлежности.
У области приступачних културних садржаја, општинска делегација је обишла „Бечки музеј“ и упознала са приступачним изложбама и приступачним садржајем за особе са инвалидитетом.