Својеврсни филозофски театар у виду перформанса „Љубав као егсистенцијални пројекат“ филозофа практичара, Тање Петровић Миљковић одржан је у сали Градске општине Врачар. Да ли је љубав у опасности? Који битни „састојак“ јој недостаје? Да ли је разапета између пуког конзумирања и успутних сексуалних сусрета, без страсти и случајности? То су била питања на која су тражени одговори. Закључак – љубав је осећање које је резултат свих других осећања, збир свих могућности човекових, највиших и најчистијих.
Испред Градске општине Врачар, као домаћина, посетиоце је поздравила Мирјана Митровић, чланица Већа задужена за културу. „ Организовање презентације практичне филозофије више је него потребна људима свих старосних доби, а пре свега, млађој популацији. Желимо да помогнемо нашим суграђанима и упознамо их на који начин могу разбити лажне вредности и како се вратити традиционалним као што су вера у себе, значај породице и поштовања традиције“, истакла је Митровић.
Тања Петровић Миљковић покушава да истражи многа филозофска питања и своје знање пренесе другима на најраумљивији начин. Већ три године посвећена је разним филозофским темама. Њена предавања су веома занимљива и изазивају велико интересовање публике, која има активно учешће у самом догађају.
Циљ практичних филозофа је да људима олакшају и помогну у превазилажењу многих препрека које им време технолошке доминације и брз темпо живота диктирају. Практична филозофија је сада у Европи и свету постала један од доминатних мишљења. Филозофска учења се користе у циљу промене начина размишљања и сагледавања свакодневице, што може бити од помоћи у решавању бројних дилема које нам живот као такав стално намеће и проблема данашњег отуђеног, морално збуњујућег времена.
Практичном филозофијом у Србији, први је почео да се бави универзитетски професор Александар Фатић, а на ширењу те идеје са пуно ентузијазма ради филозофкиња Тања Петровић Миљковић.