На састанку СКГО Мреже локалних механизама за родну равноправност присуствовало је преко 40 представника локалних самоуправа које се баве тим питањем. Тема састанка биле су положај и улога механизама за родну равноправност у Србији, а било је речи и о инклузији Рома и грант шеми за општине у оквиру Програма „Подршка ЕУ инклузији Рома“. Такође, разговарало се и о искуствима у увођењу родно одговорног буџетирања на локалу.
Испред Градске општине Врачар конференцији је присуствовала Ирина Јашари, координаторка Канцеларије за равноправност полова, која је истакла закључак конференције да је формирање мобилних тимова на локалу и даље приоритет. У мобилни тим потребно је укључити представнике локалног Дома здравља, Центра за социјални рад, општине, као и координатора за ромска питања или за питања националних мањина. Градска општина Врачар покренуће опет ово питање, како би убрзала процес формирања мобилног тима.
Када је реч о родно одговорном буџетирању, представљено је искуство Општине Бечеј као примера добре праксе о увођењу родно одговорног буџетирања. Они су, наиме, укључили јавност у креирање буџета и на тај начин дошли до података шта је реална потреба када је реч о родно одговорном буџетирању. С обзиром на то да се најчешће родно одговорно буџетирање заснива на претпоставкама, уместо на родној анализи и статистици, представљено је како се, кроз анкетирање и друге видове прикупљања података, дошло до конкретни сазнања која су, касније, имплементирана у општински буџет.