Предузетништво представља кључ економског развоја сваке земље, па је стога потребно улагати у едукацију предузетника. Тим поводом Градска општина Врачар је, уз подршку Привредне коморе Србије (ПКС), организовала стручни скуп „Дани преузетништва на Врачару“ на тему „Извори финансирања за предузетнике, државне субвенције и маркетинг за предузетнике“. Присутне је на почетку скупа поздравио председник Градске општине Врачар академик проф. др Милан А. Недељковић. На стручном скупу су говорили директор Сектора предузетништва ПКС Бранислава Симанић, шеф Канцеларије за предузетништво ПКС Слободанка Ђиновић Којић и предузетница и активни члан Секције женског предузетништва ПКС Драгана Неранџић.
„На захтев грађана Врачара организоваћемо три стручна скупа у сарадњи са ПКС до краја године. На њима ће предузетници и привредници моћи да се информишу и добију неопходна упутства од стране челника ПКС, сазнају које су могућности за финансирање предузећа и који су други нефинансијски моменти важни за пословање. Акценат ових скупова је на подстицању омладинског и женског предузетништва. Одржавањем ових сусрета Градска општина Врачар потврђује да је поуздан партнер привреди и да жели да допринесе њеном расту и развоју“, изјавио је председник Градске општине Врачар академик проф. др Милан А. Недељковић. Догађају су присуствовали и чланови Веће Биљана Ракић, Драги Лукић, Марко Радуновић, помоћник председника Коста Маловић и шеф Кабинета Никола Јеленковић.
Директор сектора предузетништва ПКС Бранислава Симанић на отварању скупа подсетила је да је ПКС партнер Владе Републике Србије на чији је предлог 2016. године покренута иницијатива “Година предузетништва“, која је 2017. године прерасла у “Деценију предузетништва“ и представља фокус политике актуелне Владе. ПКС спроводи читав низ бесплатних активности који представљају снажну подршку пословању предузетника, као на пример: организовање “be2be“ састанака, помоћ за излазак на страна тржишта, помоћ при укључивању у ланац добављача и слично. „Поред читавог низа услуга, ПКС је посебан акценат ставила на женско и омладинско предузетништво. Када говоримо о женском предузетништву, подаци говоре да је 31% предузећа данас у власништву жена, и ми континуирано радимо да се тај број повећа. Свакако наш крајњи циљ је да више не говоримо о женском и мушком предузетништву, већ да створимо једнаке услове и да говоримо само о предузетништву“, изјавила је Бранислава Симановић.
Она је истакла да је у ПКС формирана Секција женског предузетништва у новом мандату, и позвала све даме предузетнице или даме које желе да започну сопствени посао, да се прикључе раду те Секције. “У сталном смо контакту са нашим предузетницима и од њих добијамо сигнале шта је то на чему желе да радимо у наредном периоду, како би унапредили своја знања и вештине. Инсистирамо на дигитализацији производа и услуга, јер само тако могу да буду конкурентни и одрживи на дужи рок. Формирали смо, такође, Сектор за омладинско предузетништво, јер циљ нам је да што више младих људи, након завршетка формалног образовања, уђу у предузетничке воде и ту је читав низ финансијске подршке“, закључила је Бранислава Симановић.