Светски признати научник, пионир у истраживању Урођених срчаних мана и председник Удружења за артеросклерозу Србије академик проф. др Владимир Кањух одржао је друго предавање, од три најављене здравствене трибине, које Градска општина Врачар организује поводом обележавања Светског дана срца. Присутне је на почетку предавања поздравио председник Градске општине Врачар и интервентни кардиолог академик проф. др Милан А. Недељковић.
Први човек Општине Врачар направио је кратак осврт на научна достигнућа која је академика проф. др Владимир Кањух остварио како у земљи, тако и у свету. Подсетио је да је проф Кањух рођен у Охриду, 4. марта 1929. године. Говорећи о његово стручном усавршавању председник проф. др Милан А. Недељковић је истакао да је академик проф. др Владимир Кањух данас један од најбољих професора Медицинског факултета у Београду, утемељивач последипломске наставе, творац Кардиопатолошке школе В. Кањух у Југославији и Србији – пионир истраживања Урођених срчаних мана и оснивач Регистра и Музеја урођених срчаних мана са 1.500 експоната, академик САНУ, АНУРС и Мађарске академије науке. Истакао је да је његова област рада кардио-васкуларна патологија и онкопатологија, тератологија и историја српске и светске медицине. „Његов најважнији допринос јесте откриће две нове Урођене срчане мане, такозвана Кањухова аномалија – Небрањено трискупидно ушће, и Конгенитална стенотична трилогија митралне валвуле. Објавио је преко 1.442 рада, као главни аутор и коаутор. Његова цитираност је 3.047. Био је на посдипломским усавршавањима три године у Сједињеним Америчким Државама, где су предлагали да буде заменик директора у институцији „Jesse E. Edwards Registry for Cardiovascular Disease“ у Сент Полу, у Минеаполису. Међутим он се као велики родољуб вратио у нашу земљу како би едуковао нове генерације доктора“, закључио је академик проф. др Милан А. Недељковић.
Академик проф. др Владимир Кањух говорио је на тему „Синдром хипоплазије левог срца – Изолована атрезија аортног отвора“, затим „Синдром хипоплазије левог срца – Најтежи облик: Атрезија аортног отвора удружена са атрезијом митралног ушћа“, док је предавање закључио темом „Патолошко-морфолошке лезије код COVID-19“.