Поводом 150 година постојања и рада Српског лекарског друштва (СЛД) председник Градске општине Врачар академик проф. др Милан А. Недељковић присуствовао је Свечаној академији. У сали Српске академије науке и уметности (САНУ) проф. др Радоје Чоловић уручио је академику проф. др Милану А. Недељковићу Златну плакету за вишегодишњи изузетан допринос Градске општине Врачар раду Српског лекарског друштва и помоћи Академији медицинских наука Српског лекарског друштва.
Интонирањем химне Републике Србије, у извођењу хора Храма Светог Саве отворена је свечана манифестација, а затим се присутнима у поздравној речи обратио академик Владимир Костић, председник САНУ. Уследила је беседа „150 година Српског лекарског друштва“ академика Радоја Чоловића, председника Српског лекарског друштва.
На свечаности је представљена монографија “150 година Српског лекарског друштва“ о којој су говорили академици: Владимир Костић, Миодраг Чолић и Радоје Чоловић, а потом је уследила додела плакета институцијама и појединцима за изузетни допринос раду Српског лекарског друштва. Поред Градске општине Врачар Српско лекарско друштво доделило је Златне плакете и: Министарству науке, просвете и технолошког развоја за вишедеценијску помоћ у штампању часописа „Српски архив за целокупно лекарство“ и „Стоматолошки гласник“, Скупштини Града Београда у знак захвалности за доделу зграде на трајно коришћење Друштва, грађевинску стабилизацију и обнову зграде која је била у опасности да се уруши и уређење дворишта, Медицинском факултету у Београду за 100 година блиске сарадње и помоћи, као и Саобраћајном институту „ЦИП“ за бесплатну израду свих пројеката СЛД.
Свечаној академији поред председника Градске општине Врачар академика проф. др Милана А. Недељковића присуствовао је и председник Скупштине Градске општине Врачар академик проф. др Јован Хаџи Ђокић. Обележавању јубилеја СЛД такође су присуствовали председник Народне скупштине Ивица Дачић и проф. др Зоран Радојичић, градоначелник Београда.
Српско лекарско друштво је основано 22. априла 1872. (по старом календару) у Београду, на иницијативу др Владана Ђорђевића, а правила су му одобрена од стране Министарства просвете и црквених послова 17. јула 1874. За постојање и рад Српско Лекарског Друштва, односно лекара окупљених око њега, везана је појава многих значајних медицинских и друштвених институција у Србији. На првом месту, ту је оснивање српско Друштва Црвеног Крста(1876.), потом Главног Санитетског савета (у које је Друштво именовало шест чланова), затим припрема и оснивање Медицинског факултета у Београду од 1914 до 1920 године. Од посебног значаја је активно учествовање Српско Лекарског Друштва у стварању српског здравственог законодаваства све до 1941 године.